Eso Holí (obraz)

photo

Originály obrazů

Originály obrazů
 Tato kategorie obsahuje originální malby nebo kresby. Především olejomalby na plátně nebo sololitu. Připadně také obrazy malovány akrylem nebo jinými technikami.  

 Eso Holí olejomalba na plátně 60x80cm
video: https://youtu.be/yiMc_XYVZzY
Eso holí zastupuje prvotní silu živlu Ohně a představuje kořen a počátek elementu ohně. Element ohně je na tetragramatonu zastoupen prvním písmenem Jod tedy otec – král. Tato karta reprezentuje silnou energii, obrovský potenciál, prvotní projev vůle, odvahu, duchovní probuzení, intuice, osvícení, vzplanutí, záměr nebo příležitost.
Dominantou obrazu je hůl ve tvaru pochodně nebo louče, která je solárně falický symbol. Představuje mužský pohlavní úd – penis jako znamení plodnosti a sexuální - životní energie. Hůl hoří mocným plamenem spalujícím vše nepotřebné a dodávajícím světlo a odvahu je to prvotní jiskra stvoření. Plamen nahoře září jako koruna symbolizující sefíru Kether kabalistického stromu života, která je jednotou a neprojeveným potenciálem. Z plamene kanou do všech stran menší planinky a blesky, ve tvaru hebrejského písmena jod, které můžou připomínat listy, květy nebo dokonce hady a spermie, které můžou byt tím prvotním semene, z kterého muže vzklíčit něco nového - nový život. Plamen a blesky také symbolizuji kreativitu a tvořivou životní sílu. Hůl je zdobená symboly reprezentujíc element ohně jako je alchymistický symbol trojúhelník špičkou nahoru a mlok – salamandr starověký symbol, který také značí vůli, odvahu i magické schopnosti.
Pozadí je dole tvořeno stylizovanou krajinou se stromy a hory připomínající plamenný hořícího ohně, které také značí duchovní růst, plodnost a vše je v pohybu a je prvotní tvořivou sílou. Spirálovitá řeka nebo cesta znázorňuje pohyb a připomíná hada symbol transformace, regenerace a hadi síly. Nahoře je slunce jako archetyp otce který vše ozařuje a dává život.
Z psychologického hlediska můžeme eso holí přiřadit k typologii cholerika a jeho vlastnostem. Je to ta sílá dodávající nám odvahu překonat strachy, spálit a rozpustit omezení, které nás brzdí v životě. Je to naše životní a kreativní síla schopnost zažehnout náš vnitřní oheň a transformovat malé já k vyššímu Já. Karta obrovské ho duchovního potenciálu, osvícení, seberealizace a duchovního probuzení.
Z pohledu astrologie přiřazujeme eso holí k třem ohnivým znamením Beranu, lvovi a střelci, také muže korespondovat se sluncem v prvním domě a také Martem.
Východní náuky by tuto kartu přiřadily k jangové energii a tatvě tejas.