Eso Poháru (obraz)

photo

Originály obrazů

Originály obrazů
 Tato kategorie obsahuje originální malby nebo kresby. Především olejomalby na plátně nebo sololitu. Připadně také obrazy malovány akrylem nebo jinými technikami.  

Eso Poháru - olejomalba na plátně 60x80cm cena 
Video: https://youtu.be/eGqvHQObwVM
Eso pohárů zastupuje prvotní silu živlu vody a představuje základní jinnovou energii. Element vody je na tetragramatonu zastoupen druhým písmenem He tedy matka– královna. Tato karta reprezentuje potenciál veškerých citu a symbolizuje otevřené srdce. Je to karta hluboké lásky a sebelásky, vnitřního naplnění, harmonie i citové štěstí. Je symbolem vysokých a čistých citových ideálu jako je bezpodmínečná, všeobjímající a božská láska. Značí také citovou vyváženost, krásu, obnovu, regeneraci a plodnost.

Eso poháru je tedy ženským protějškem k esu holí. Pohár tvarem připomíná srdce a také ženké pohlavní orgány.
Pohár je odkazem na svatý grál vyrůstá z lotosu který je symbolem čistoty a osvícení. Nad pohárem se vznáší holubice symbol čistoty nevinnosti a ducha svatého. Celý kalich je ozdoben lunárními fázemi které ovlivňuje měsíční cykličnost, ženský princip ,vodu, city emoce. Uši poháru připomínající tvar srdce jsou omotány zelenými hady jako symbol transformace a regenerace. Poukazují také na hadí silu.
Stopku poháru zdobí trojúhelník alchymistický symbol vody a Hebrejské písmeno HE ...