Dvojka mečů (obraz)

photo

Originály obrazů

Originály obrazů
 Tato kategorie obsahuje originální malby nebo kresby. Především olejomalby na plátně nebo sololitu. Připadně také obrazy malovány akrylem nebo jinými technikami.  

 

Dvojka mečů - Vnitřní mír

olejomalba na sololitu 60x80cm

Dvojka mečů vyjadřuje vnitřní mír, klid mysli, harmonii a rovnováhu rozumu. Symbolizuje rozhodnutí a rozřešení. Také může znamenat schopnost obratně používat analytickou mysl k pochopení paradoxu, rozdílnosti a protikladu. Jedná se vyrovnání vnitřních těžko slučitelných protikladu, pochopení a poznání duality. Schopnost vidět jednotu v dualitě. Tato karta může značit meditační stav mysli a duchovní mír, ale také dočasný klid nebo napětí před bouří. Je to urovnání sporu a správné rozhodnutí se mezi dvěma možnostmi. Může se týkat také partnerských a citových vztahů.

Hlavním motivem jsou dva zkřížené stříbrné meče, které protínají ve středu modrý květ s pěti okvětními lístky. Tento květ symbolizuje náš střed, srdce nebo nitro. Tmavý a světlý meč jsou v kontrastu, poukazují na dualitu a protiklady. Tmavý meč zastupuje jinovou, ženskou, magnetickou energii, noc, smrt, vodu. A Světlý meč zastupuje jangovou, mužskou , elektrickou energii, den, život a oheň. Tyto meče můžeme vnímat jako rovnoměrné rozpoložení mentálních sil. Jílce mečů jsou také v kontrastu z čepelí a připomínají tvarem štíry. Tito štíři symbolizují, že vyrovnanost a mír musí proniknout do hlubin našeho nitra a také muže způsobit změnu. Nad meči se vznáší holubice jako znamení míru a může také poukazovat na vzdušný element, který je přiřazený k tarotovým mečům. Holubice drží váhu s rovnoměrně vyváženými mísy, jako symbol rovnováhy a harmonie. Jedná mísa obsahuje světlé ingredience a druhá tmavém což vyvažuje energii jin a jang. V celém obrazu jsou harmonicky zobrazeny duální symboly, jako jsou meče, váhy a stejně tak dvě andělské bytosti ve spodní části karty. Tmavý a světlý anděl si podávají ruce na znamení míru, který byl uskutečněný i v jemnějších a duchovních úrovních. Zmiňované váhy v pozadí a astrologické symboly odkazují na konstelaci luny ve vahách. Tato astrologická konstelace zde zjemňuje energii mečů. Značí nastolenou rovnováhu a klid mysli, která se dotýká i podvědomé a nevědomé části našeho nitra. Obnovení rovnováhy ve vztazích vnitřních i vnějších, citových i profesních.

Na kabalistickém stromu života je přiřazena k sefiře Chochma - moudrost.